Image 1 CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light
Image 2 CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light more views
Image 3 CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light more views
Image 4 CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light more views
1_CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light
2_CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light more views
3_CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light more views
4_CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light more views
CounterMax MX-L120-1K 30" Wide White LED Under Cabinet Light
Product Details
  • 30" wide x 3.5" deep x 1" high.
  • Energy-efficient LED under cabinet light from the Countermax collection by Maxim.
  • White finish over aluminum construction. Acrylic diffuser.
  • Dimmable with Triac CL dimmers.
  • LED averages 50,000 hours at 3 hours per day.
  • Includes 0.37" knockouts on back and bottom, romex connector, mounting screws.
  • 120V input voltage.